BTU MAKİNA SAN TİC
SİSLEME NEMLENDİRME SERİNLETME
 SİSTEMLERİ

MANTARHANE NEMLENDİRMEMANTARHANE NEMLENDİRME SİSTEMİ 

                   Mantarhane Nemlendirme Sistemleri, mantarların nemlendirilmesi kullanılan bir sistemdir. Mantarhane odalarının uygun oranda nemli olması, mantarların sağlıklı ve verimli büyümesi adına önemlidir.
                 Piyasada olan nemlendirme cihazları, mantarlar için gerekli olan nemlendirmeyi sağlayamadıkları için mantarlarda hasara neden olurlar.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nedir?

                 Mantarhane Nemlendirme Sistemleri, mantarların bulunduğu geniş mantarhanelerde mantar sıcaklık ve nem miktarını kontrol altına alabilir.
                Mantar yetiştiriciliğinde nem miktarının olması gereken oran %85 ile %95 arasındadır. 

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?


                Mantarhane Nemlendirme Sistemleri, CO2, nem kontrol ve sıcaklık, ısı gibi ayarları kontrol eden sistemdir. Yüksek basınçlı pompalar suyu nozullara püskürtür ve nozullar suyu parçalayarak sis haline getirir. Su parçacıkları sis haline geldikten sonra suya dayanıklı fanlar sayesinde odanın içine dağıtılır. Higrostat ünitesi sayesinde nem kontrolü yapılabilir, nem oranı istenilen oranda ayarlanabilir. İstenilen bölgedeki CO2 ve nem oranı bir panoya yansır ve böylece kontrolü istenirse sağlanır. Bu sistem tak çalıştır bir yapıya sahip olduğu için kullanıcıya kolaylık sağlar. Bu tip cihazlar için ek olarak bir pano güç kaynağı ve kontrol yapılmasını sağlayan kontaktörler kullanılır.  Mantar Nemlendirme Sistemleri, mantar için ihtiyaç olan %85 ile %95 oranındaki nem ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. Mantarlar gelişirken ciddi bir su kaybı yaşarlar ve bu ihtiyaç basınçlı pompalar ile nemlendirme  sağlanır. Hem mantarın kuruması engellenir hem de sıcak nemlendirme, ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları da bu sitemle yapılabilir. Bu kadar özelliği bir arada bulundurması nedeniyle oldukça tasarruflu bir sistemdir. Mantar Odası Nemlendirme ve Sisleme Sistemleri Az enerji yüksek performans Ürünlerinizin verimliliğini arttırır otomasyon panosu sistemi ile gözünüz arkada kalmaz Kapalı alanlar için uygulanabilir.